Nazywam się Lech Wietrzyk. Jestem absolwentem Technikum Budowy Fortepianów i Pianin w Kaliszu. W roku 1973 rozpocząłem pracę zawodową na różnych działach, w nieistniejącej już Fabryce Fortepianów i Pianin „CALISIA”. Od roku 1997 pracowałem w firmach prywatnych w Kaliszu, zajmując się rozmaitymi pracami związanymi z remontem fortepianów. Ostatecznie jednak uwagę swoją skupiłem na produkcji strun basowych do fortepianów i pianin. 

Działam tak już przeszło 15 lat, zaopatrując większość lokalnych firm oraz rzemieślników związanych branżą fortepianową w naszym mieście. Przez cały ten czas nawinąłem już tysiące kompletów strun basowych, zarówno do instrumentów zaliczanych do czołówki światowej t.j. Steinway & Sons, Bösendorfer, Bechstein,  Blüthner, etc. jak i producentów fortepianów mniej znanych marek. 

Pracując zawodowo nabywałem doświadczenia i umiejętności praktycznych. Jednak godnym uwagi jest również fakt, że podstawy teoretyczne zdobyłem już na zajęciach w technikum. Należę do wąskiego grona absolwentów, którzy poszczycić się mogą, iż mieli okazję uczestniczyć w wykładach z technologii instrumentów klawiszowych oraz teorii menzur i projektowania prowadzonych osobiście przez Gustawa Arnolda Fibigiera, właściciela fabryki oraz założyciela kaliskiego Technikum Budowy Fortepianów, w którym kształci się do dzisiaj młodych adeptów. Poprzez fakt istnienia szkoły do dnia dzisiejszego, branża fortepianowa która uznawana jest za niszową, wciąż żyje w naszym mieście. 

Również zawód który wykonuje jest bardzo osobliwy, a świadomość że moje struny rozbrzmiewają w instrumentach wypełniając klarownymi dźwiękami zarówno wielkie przestrzenie sal koncertowych, jaki i prywatnych domów, sprawia mi dużo satysfakcji.

 

FORTEBASS
Lech Wietrzyk
e-mail: lech.wietrzyk@gmail.com
NIP 618-151-00-72
Regon 302200372